Gå til hovedinnhold Gå til søk
Våpenskjold
Endre størrelsen på teksten 
Mindre tekststørrelseStørre tekststørrelse

Untitled [2] 

Caching av siden 
Forsiden > Skip Navigation LinksAktuelt Gå til hovedinnhold
View Part 

Grimsdalen Seterovernatting - spennende prosjekt i Grimsdalen

Seterbygning i Grimsdalen
Organisasjonen Grimsdalen og Kulturlandskapsprosjektet i Nasjonalparkriket holdt informasjonsmøte onsdag 27.01 for setereiere i Grimsdalen i forbindelse med prosjektet "Grimsdalen seterovernatting". Prosjektet bygger på ideen rundt "Vågå Gardshotell".
En utfordring i Grimsdalen i dag er å vedlikeholde bygningsmassen i de opprinnelige og autentiske miljøene på de 6 seterstulene i Grimsdalen. Det er et mål i prosjektet å øke setereiernes interesse for å ta i bruk bygningsmassen som tilleggsnæring til gården. For mange av setereiere er markedsføring, booking og tilstedeværelse i fjellet for overlevering av nøkler, tilsyn og renhold en utfordring.
Framover våren ønsker vi å gi informasjon, finne svar på spørsmål og få inspirasjon til å se nye muligheter for å skape tilleggsnæring for setereierne i Grimsdalen. Vi ønsker å få setereiere som ser dette som en mulighet med på laget framover. Sammen må gruppen bygge ”Grimsdalen seterovernatting” og definere hvilken standard som skal være grunnleggende og diskutere hva de har behov for av felles tiltak og organisering.
Iinformasjonsmøte samlet 14 setereiere på Gulbygget på Hjerleid, men flere har meldt sin interesse for prosjektet. Prosjektet er nå i en uforpliktende fase. Vi vil gi de interesserte setereierne et nødvendig praktisk og økonomisk grunnlag for å kunne vurdere om de ønsker å være med på veien videre.
Info 
Berit Fiksdahl 04.02.2010 Tips en venn om denne siden via en e-post Tips en venn Registrer en elektronisk tilbakemelding Tilbakemelding Skriv ut denne siden Skriv ut
 
Rediger 
Knapp for Dovre fjellstyre Knapp for DovreDUS Knapp for tema Opptur i Dovre Knapp for regional utvikling Knapp for reise- og næringsliv